okeyKaliteli ve Gerçek Kişiler ile Okey Oynamak için Doğru Adres Burası :)

Okey Salonları

Okey Salonları

Okey salonları oyunu minimum 2, maksimum 4 kişiyle oynanır. Oyundaki amaç eldeki taşların eşlerini veya kombinasyonunu tamamlamaktır. Oyunda 1’den 13’e kadar taşlar bulunur. Her oyunda 2 adet okey yani joker taşı vardır.

1 adet ise sahte okey taşı bulunur. 106 adet taşla oynanan okey oyna oyun öncesinde karıştırılır. Sonrasında kapalı şekilde taşlar toplanır. 4 farklı renk taş bulunur. Kırmızı, siyah, turuncu ve turkuaz taşlar yer alır.

Okey oyna strateji gerektiren oyundur. Oyundaki atılan taşları mutlaka gözlemlemeniz gerekiyor. Oyunu takip etmezseniz başarısız olursunuz.

Rakip oyuncuların hamlelerini kontrol etmek ve gözlemlemek gerekir. Aksi durumda rakip oyuncunun ihtiyacı olan taşı ona atmış olursunuz. Eğer rakip oyuncuya okey oyna kapsamında okey taşı atarsanız ceza olarak size yansır.

Okey Oyunu Kuralları Nelerdir?

Her oyunun olduğu gibi okey oyununun da kuralları mevcuttur. Oyunu oynayabilmeniz için 2 ve 4 kişiye ihtiyacınız bulunuyor. Aynı zamanda oyunu oynayacağınız taşların sayısının 106 olması gerekir.

Oyuncular taşlarını karıştırdıktan sonra 14 adet ilk başlangıç aşamasında taş alırlar. Daha fazla taş alınması ceza puan olarak yansır.

Oyunun en önemli kuralı bütün taşları bitiren oyuncu olmaktır. Bütün taşlarınızın bittiğinden emin olmadan bittim, derseniz eğer ve bitmezseniz ceza puan olarak yansıyacaktır.

Hamleler sırayla yapılır. Sağdan sola doğru oyun döner. Okey yani joker taş başka bir taşın yerine kullanılabilir. Sahte okey taşı ise okey olarak belirlenen taşın yerine kullanılır.

Okey Oyunu Nerede Oynanır?

Okey oyunu oynamak istiyorsanız oynayabileceğiniz birçok yer mevcuttur. Online okey oyunu oyna salonunda siz de sınırsız istediğiniz gibi 24 saat okey oynayabilirsiniz.

Okey oyunu aynı zamanda evinizde kendi okey setinizle de oyunu oynayabilirsiniz. Fakat teknolojinin gelişim göstermesiyle beraber artık okey oyunları okey salonlarında oynanıyor.

En İyi Okey Oynama Salonları Nelerdir?

Okey oyununu oynamak için iyi bir salon arıyorsanız kapsamlı araştırma yapmalısınız. Seçeceğiniz salonun mobil cihaz uyumluluğuna sahip olması ve oyun kurallarına uygun olarak oyunun oynanması önemlidir.

 Siz de kaliteden ödün vermeyen ve sınırsız olarak hizmetler sunan bir sitede okey oyunu oynamak istiyorsanız okeysalonu.net adresini tercih edebilirsiniz.


Yazar: admin

Görüntüleme: 338 defa

Kategori: Okey Odaları

Yayınlanma Tarihi: 01 Ağustos 2023

2 Yorumlar
Büşra

Hızlı ve sade okey salonuymuş hoşuma gitti ortamda güzel bir okey salonu

Meleksi24

Okey salonu masaları çok güzel sürekli sohbet var kızlarla grup olduk resmen sürekli 4 lu oynuyoruz biseler İsmarliyoruz güzel sistem

Cevap bırakın